20 Ocak 2014 Pazartesi

Websense
Websense

Websense engel kaldırma


Websense...

Büyük şirketlerde çalıştınız ise ya da siteniz var ise Websense ile tanışmış olabilirsiniz. Şu sıralar bloğumuzu da engel listesine koyduğu için bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Websense site kategorileri...

Siteleri önce kategorilendirip sonrada sitede beğenmediği bir kelime olup olmadığına bakarak engel koyup koymayacağının kararını veren yazılımımızdır Websense.

Websense sitemi engelledi ne yapmalıyım?

Öncelikle csi.websense.com linkinden sitemizi aratarak sitemizdeki sorunun ne olduğuna bakmalıyız. Bir ya da bir kaç linkimizde sorun var ise bu linkleri silerek suggest@websense.com adresine hatayı hallettiğimizi çat pat ingilizcemiz ile yazıp tekrar sitemizi irdelemelerini talep ediyoruz.

Eğer sitemiz sosyal ya da oyun sitesi ya da herhangi bir yanlış kategori ile listelenmiş ise sitemizi sorguladıktan sonra sağ üst kısımla bulunan kategori değişikliği ile gerçek kategorimizi yazarak postalıyoruz.

Sonuç :

Bir mail ile tarafımıza dönüş yapan Websense kategorinizin düzeltildiğini ya da hatanın hallolduğunu belirtir. Yok bir sorun hala varsa üstteki adımları tekrarlıyor ve temiz bir site olarak yolumuza devam ediyoruz.

Güncelleme: Gece 24.00 itibariyle mailimiz gelmiş olup bloğumuzun engeli kalkmıştır. Hayırlı olsun.

Tabi eğer gerçekten bir oyun sitesi ya da sosyal ağ sitesi tarzı yasaklı bir site sahibi iseniz bu yaptıklarınız işe yaramayacaktır çünkü websense bu tür siteleri engellemek için hazırlanmış bir sistemdir.

Bu arada Websense Blogger Engeli adlı yazıya da göz atabilirsiniz.


{ 4 yorum Yorum Yaz }

 1. Merhaba. Sitem engelliydi, şu an Blog &Personal Sites kategorisine alınmış. Bu kategori engelsiz kategori değil mi? Yani herkes girebilir mi?

  YanıtlaSil
 2. Websense denilen yazılım şu şekilde işliyor. Örneğin benim bir işletmem var, işletmemde Sosyal Ağ sitelerine girilmesin istiyorum. Bu kategoriyi engelliyorum. Sizin sorunuza gelecek olursak bugüne kadar Blog &Personal Sites engeli koyan bir kurum görmedim. 2 Bankada websense ile çalıştım ikisinde de bloglara girilebiliyordu. Buna dayanarak websense sitenizi engellemiyor diyebilirim.

  YanıtlaSil
 3. Anladım... Peki kaç günde ya da kaç ayda bir güncelleme yapılıyor?

  YanıtlaSil
 4. Hocam bir kez Sosyal Ağ ya da farklı bir kategoriye alınmışsanız kendiniz düzelttirmek zorundasınız. Düzeltme talebini gönderdiğiniz akşam 24,00 civarında düzeltiyorlar.

  YanıtlaSil

En Çok Okunanlar

Copyright © bidede Powered by Bidede