29 Ocak 2014 Çarşamba

IPhone 6
IPhone 6


Apple'ın Akıllı Telefonlar Arasındaki Yükselme İvmesi Kırıldı

Steve Jobs'un ölümü ile

Jobs'un ölümüne kadar bir yükseliş yaşayan Iphone Apple'ı yükselme grafiklerinde diğen akıllı telefonlara göre oldukça yükselişe taşımıştı.

Sadece %13 artış

Geçen sene satışlarında sadece %13 artış gerçekleştirebilen Iphone rakiplerinin oldukça gerisinde kalarak yükselme grafiğindeki okun konumunu bir anda aşağı doğru kırdı diyebiliriz.

135,9 dan 153,4 de

2012 yılında 135,9 milyon satılan Iphone 2013 yılında 153,4 milyon satış rakamına ulaşmasına rağmen rakiplerinden Samsung 219,7 milyondan 313,9 milyona yükselterek $43 büyüme sağladı ve Iphone'un suratına atılan bir osmanlı tokatı kadar büyük olan bu fark Iphone'un düşüşünü belgeledi.

Apple farklı bir pazarlama stratejisi geliştirmezse bu gidişle daha da altlara inecek gibi görünüyor diyorum ve Samsung'u da tebrik ediyorum.


{ 2 yorum Yorum Yaz }

  1. Samsungtan nefret ediyorum, kendi işletim sistemlerini geliştirmek yerine android kullanıyorlar ve android son derece kullanışsız bir sistem bana göre. ios arayüzü kadar kullanılabilirliği yüksek değil. bir de samsungun böylesine yükselmesinin nedeni apple ı kötüleme ve aynı zamanda taklit etme stratejisi. insanlar da birbirlerine özenip samsungun daha iyi olduğuna inanıp gidip samsung alıyorlar maalesef. neyse bir gün iyi olan kazanır elbet... samsung da neymiş, apple ın önüne kim geçebilir??
    bu arada üstünüze alınmayın, lafım size değil :) sadece yorumumu yazıyorum. ben wmaracından ucanarı, blogunuzu çok beğendim, takipteyim.

    YanıtlaSil
  2. Ne demek hocam, teşekkürler değerli yorumunuz için. Samsung hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum. Ios Samsung'daki androide gore önde gibi görünse de nexus 5'i elime aldıktan sonra düşüncelerim androidi sevme yönünde değişti. Normalde bir telefonu 3 ay kullanır sıkılırım. En uzun kullandığım iPhone 4 ten sonra aldığım note 2'yi 3 ay sonra eşime verdim ve iphone 'a dönmüştüm. Şu an halen nexus 5 kullanan biri olarak iphon'u bana unutturabilen cihaz bu oldu diyorum. Tekrar teşekkür ederim ilginize.

    YanıtlaSil

En Çok Okunanlar

Copyright © bidede Powered by Bidede