31 Ocak 2014 Cuma

DataWind
DataWind

En ucuz tablet!

Ah bi tabletim olsun da, çamurdan olsun diyenler için bu haberimiz.

Marka DataWind...

DataWind isimli firma düşünmüş taşınmış ve bakmış ki etrafta tabletler deli para ben şöle upucuz bi tablet yapayım da millet tabletsiz kalmasın demiş.

100 TL'nin altında.

Amerika’da şu sıralar satışa sunulan tablet 38 $’dan satılıyor. Doların artmış hali ile 86,26 TL’ye satışta olan tablet Türkiye hinterlandına girdiğinde vergi ile birlikte bile olsa 100 TL’nin altında satışta olacak gibi. Tabletimizin işlemcisi Cortex A9 1 Ghz, işletim sistemi Android 7”, 4 gb bellek, 512 mb ram ve modeli UbiSlate 7Ci. Ayrıca 32 gb’a kadar artırılabilir olan tablet üzerinde USB adaptör de var. Bu fiyata daha ne olsun.

3G bile var

Çoğu cihazda olmayan WiFi yanında 3G desteği de olan cihaz benim bile dikkatimi çekti ki bir makale patlattım. Diğer tablet fiyatları kendisinden 20 kat pahalı iken bu fiyata peynir ekmek gibi gideceğe benziyor. 0,4”’lik bir inceliğe sahip olması da ergonomi açısından kullanıcıyı mutlu etmesine yetecek türden. Çözünürlük az gibi dursa da 800x400 bu paraya uygun diyorum. Tablette kulaklık girişi 3,5 mm , mikrofon, micro usb slotu, ses düğmeleri bulunuyor. Batarya da bu rakama çok uygun, 3,7 volt Li-polimer batarya oynarken bile 3 saat yeterli oluyor. Android işletim sistemi olması googla play’in emrinizde olması anlamına geliyor ki bu da alınası olmasını sağlayan en önemli özelliklerinden biri. DataWind’e teşekkür ediyor ve Türkiye’ye gelmesini bekliyoruz bu ufaklığın...

Diğer incelemelerimize göz atınız.

Yorum Yaz

En Çok Okunanlar

Copyright © bidede Powered by Bidede