18 Ocak 2014 Cumartesi

Renault Clio 4 Far
Renault Clio 4

Renault Clio 4 Yakıt Tüketimi


Renault bu güne kadar yaptığı en güzel hareketi Clio 4'ü üreterek yapmış gibi...

Aracı alalı 6 ay kadar oldu, söylendiği kadar az yakmaz ama alayım deyip aldım. Fakat bu yakıt konusunda beklediğimin üstünde performans veren aracım hala beni şaşırtmaya devam ediyor. Kendi yol bilgisayarında gösterdiğine inanmayıp depoyu fulle boşalt sistemi ile mi ölçmedim neler yaptım hala ben de inanamıyorum

İşte inanılmaz rakamlar...


20 kuruşa uzun kısa yol karışık giriyor aracım şu sıralar. Yol bilgisayarında ise gösterge 4,0-4,6 arasında dolaşıyor.Oturduğum ilçe yüksekte olduğundan ilçeden ile inişlerde 90 km'yi geçmediğimde 1,9 Lt ile indiğimi gördüm inanılmaz bir rakam, dönüşte ise yokuş yukarı tabi tam tersi yükseklerde görebiliyoruz 4,6 gibi. ikisini ortalayarak araç uzun yolda 3,5 Lt rakamlarını görüyor. Bu da şu zamanda çok iyi bir yakıt sarfiyatı gibi görünüyor.
Renault Clio 4
Renault Clio 4 Yan

Aracın teknik özelliklerine Buradan ulaşabilirsiniz.

Boşu dolu gibi...

Araç eski Clio modellerine göre son derece konforlu, önce Ford bayiine gidip Fiesta'nın Full modeline 40,000,00 TL fiyat almış olarak Renault bayiinden Clio 4'ün boşuna 40,000,00 TL verdim. Clio 4'ün boşu bile Fiesta'nın dolu modelinde konfor olarak ve güvenlik bakımından daha dolu.

Renault Clio 4 Arka Stop
Renault Clio 4 Arka Stop

Sorunlar, Problemler, Çözümler...

Allah'a şükür ki şu ana kadar tek bir problemim olmadı, herhangi bir problemde problemi ve çözümü paylaşacağım.

Bu yazının devamı olan, 20,000 km'de Clio 4 yazımızı da okuyunuz.

{ 1 yorumYorum Yaz }

En Çok Okunanlar

Copyright © bidede Powered by Bidede